My Uni olarak, YÖS öğrencilerine, YÖS üzerinden Üniversite-Bölüm tercihi yapacak öğrencilere YÖS Danışmanlığı, YÖS Mentörlüğü ve Koçluk hizmeti sunmaktayız. Üniversite-Bölüm tercihi noktasında ve kariyer planlamasında destekler sunarak eğitim sürecini etkili ve verimli geçirmelerine yardımcı oluyoruz.

YÖS (yabancı uyruklu öğrenci sınavı)

Ülkemizdeki üniversitelere yerleşmek isteyen yabancı uyruklu ve çifte vatandaş olan öğrencilerin gireceği üniversite sınavıdır. YKS’nin aksine her üniversitenin kendi sınavı ve yerleştirme sistemi vardır. MyUni ailesi olarak sizlere koçluk sağlayarak tercih işlemlerinizi kolaylaştırmayı hedefliyoruz. İşte yabancı uyruklu öğrenciler için koçluk çeşitlerimiz…

Uzun Dönem Mentorluk :

Uzun dönem mentorluk programımızın karar sürecinden üniversite yerleştirmelerinize kadar uzunca bir dönemi kapsıyor. Sizlerin geçtiği yollardan daha önce geçmiş olan mentorunuzdan hem akademik destek alabilir hem süreç hakkında bilgi alabilir hem de tercih dönemini bir danışmana gerek kalmadan atlatabilirsiniz. Aklınıza takılan her soruda ulaşabileceğiniz birinin olmasına imkan sağlayan bu program tercih koçluğu programını da içinde barındırır.

Tercih Koçluğu :

YÖS Sınav sonrası Üniversite Seçim Danışmanlık Hizmetleri

Yabancı uyruklu öğrencilerin en çok zorlandığı kısım kuşkusuz ki tercih dönemi. Her üniversite için ayrı sınava girip, ayrı evraklar toplayıp, ayrı prosedürlerden geçmeniz gerekiyor. 2. 3. derken tercihler uzayıp gidiyor. Tercih koçluğu programımız (bir üniversite için) tercih döneminizi yönetecek bir mentorla anlaşma yapmanıza imkan sağlıyor.

Kısa Dönem Mentorluk :

Kısa dönem mentorluk programı, süreç hakkında bilgi ve tavsiye almak adına oluşturulmuş bir veya iki seferlik kısa oturumlardan oluşur. Mentorunuza ister akademik alandaki sorularını yöneltebilir isterseniz de spesifik bir üniversitenin sistemi hakkında destek alabilirsiniz.